You are currently viewing Nowy rok, nowe możliwości

Nowy rok, nowe możliwości

Większość ludzi tworzy sobie noworoczne postanowienia, z których po kilku tygodniach zostaje jedynie mgliste wspomnienie. 

Dlaczego tak jest? 

Zwykle brakuje nam dyscypliny i konsekwencji. Jednak największym wyzwaniem jest znalezienie odpowiedniego powodu do ich realizacji. 

Może wspólnie sprawimy, że Twoje noworoczne postanowienia staną się rzeczywistością? 

Małe zadanie na dziś:

  1. Co chcesz, aby w tym roku zmieniło się w Twoim życiu? Może pora zmienić pracę, zwiększyć przychody, albo ograniczyć wydatki? Może spełnić jakieś dawno odkładane marzenie? Może zamknąć jakiś etap życia? Pora z czymś skończyć, czy może rozpocząć? Może zmiana sposobu odżywiania, albo nowa pasja? Jeśli jeszcze nie masz noworocznych postanowień koniecznie zrób listę.
  2. Wiesz już jakiego chcesz efektu, ale jak się zabrać do jego realizacji? Zastanów się, dlaczego chcesz to zrobić? Co się stanie, jeśli tego nie zmienisz, albo nie zrealizujesz? Wyobraź sobie jak będziesz się czuć, jeśli w kolejnym już roku obiecasz sobie złote góry, a potem poddasz się w połowie drogi? Jak będzie wyglądało Twoje życie, jeśli styl życia się nie zmieni, jeśli nie osiągniesz swoich celów, nie zmienisz sposobu żywienia, nie rzucisz nałogu, albo jeśli nie zaczniesz się ruszać. Jak będą wyglądać Twoje finanse za rok, przy takim trybie życie, albo jak za 10 czy 15 lat poczujesz się, siedząc w tym samym miejscu pracy i robiąc te same rzeczy, które Cię nudzą i nie przynoszą Ci radości, ani nie zaspokajają Twoich potrzeb finansowych? Poczuj ten stan całą sobą. Jak się czujesz z tym doświadczeniem?
     
  3. Wiesz już jak poczujesz się, jeśli tego nie zrobisz. Wyobraź sobie siebie za rok, kiedy patrzysz na siebie z przeszłości wypisującego swoją listę rzeczy do zrobienia w 2020 roku i z uśmiechem patrzysz, jak przy każdym zadaniu jest zielony haczyk “zrobione”. Wyobraź sobie, jak każde z tych zadań realizujesz, jak staje się Twoim udziałem. Poczuj emocje, których doświadczasz w momencie realizacji zadania. Widzisz to, czujesz? Poklep się po ramieniu gratulując tego, co osiągnęłaś. Dzięki temu Twój umysł będzie miał okazję poczuć się, jakby już osiągnął ten cel.  
  4. Masz już wizję negatywną i pozytywną. Spróbuj wyostrzyć tę drugą w swojej wyobraźni. Zapamiętaj te uczucia i obrazy, które się pojawiły. Może usłyszałaś jakieś słowa pochwały, gratulację. Albo sama sobie pogratulowałaś. Zachowaj te emocje i staraj się wracać do nich jak najczęściej, aby to uczucie tliło się w Tobie.  
  5. Zapisz przy każdym zadaniu termin realizacji.  
  6. Do każdego, jeśli to możliwe – rozpisz mini plan w kilku punktach, jak ma wyglądać jego realizacja i wpisz sobie w kalendarz. 
  7. Co miesiąc sprawdzaj, czy wykonujesz swój plan. I pamiętaj, aby doceniać każdy kroczek, który przybliża Cię do celu. 

Możesz też podzielić się swoimi celami na ten rok w naszej grupie Uwolnij ze mną górę swoich możliwości – MYfreeDOM, dodając #2020góra_możliwości. 

Dodaj komentarz