You are currently viewing Nasze życie jest jak wielka góra lodowa – taki jest MYfяeeDOM

Nasze życie jest jak wielka góra lodowa – taki jest MYfяeeDOM

#MYfreeDOM life, jest metaforą góry lodowej. Najgłębiej ukrywa się bowiem wszystko to, co dotyczy nas samych. W rosyjskie literze “я”  (ja) znajdują się wszystkie Twoje zasoby, Twoje talenty, Twoje sukcesy i porażki. Twoje pięty Achillesowe, czy jak zwykłam to nazywać ujemne zalety. (uśmieszek) Wszystko, czego doświadczasz i co sprawiło, że jesteś tym, kim jesteś. Dlatego właśnie każdą przemianę zaczynam od pracy nad sobą. Nad tym wszystkim, co dotyczy odkrywania Twojego “ja”. To ono jest jest początkiem i końcem. Początkiem, bo już jesteś i już ten stan czyni Cię wspaniałą osobą. Jednak to, co zostało Ci wpojone (zarówno te dobre, jak i złe rzeczy), być może wryło się w Twoje “ja” tak głęboko, że Cię przygniotło. Zamiast Cię wspierać – podcięło Twoje skrzydła i dziś nie do końca wiesz, jak ruszyć z miejsca.

“DOM”, w którym przyszło Ci dorastać, nie tylko w tym fizycznym, rodzinnym rozumieniu. W rzeczywistości składa się na to całe Twoje otoczenie: szkoła, organizacje, kluby sportowe, grupy znajomych czy środowiska, w których się obracasz – mają wpływ na Twoje życie. Oni wdrażali Ci różnego rodzaju “programy” do sterowania Twoim “ja”. To ta warstwa góry lodowej, która wciąż jest niewidoczna pod taflą wody, ale ma bardzo duże znaczenie dla Ciebie. To ona zajmuje największą powierzchnię całej góry. To w niej zaklęte są Twoje schematy działania. Bardzo często są to wybory, których dokonujesz i wydaje Ci się, że ludzie tego od Ciebie oczekują. Oni wiedzą, że to będzie dla Ciebie najlepsze lub Ty myślisz, że tak należy postąpić. To Twoje zobowiązania wobec nich. W końcu tak wypada. 

To wszystko jest w Tobie zaklęte, ale nie do końca należy do Ciebie. Choćby marzenia o super aucie, markowych ciuchach i twarzy, jak pupka niemowlaka, aby pokazać wszystkim, jak wiele udało Ci się osiągnąć. Choć po namyśle stwierdzasz, że bez nich też jest Ci dobrze. To wszystko, czego pragniesz, ale nie koniecznie tego potrzebujesz.

Nie, nie chodzi o to, aby odmawiać sobie całkowicie zachcianek, lecz by na bramce swojego mózgu i serducha ustawić selekcjonerów, którzy wpuszczą do środka tylko to, co rzeczywiście wynika z Twojej potrzeby. I jest po prostu Twoje.

To ci “selekcjonerzy” decydują o Twojej wolności. O Twoich wyborach czy o życiu, jakiego pragniesz. Możesz mieć kasy jak lodu i czuć wypalenie, a możesz mieć “0” w portfelu i tysiące cudownych spotkań, miliony wspomnień i miliardy doświadczeń życiowych, które sprawią, że czujesz się bogaczem. 

Ludzie widzą tylko to, co na zewnątrz. Widzą ten czubeczek góry lodowej, jej wierzchołek, który im pokazujesz. Twoją “wolność”, albo jej brak. Widzą Twoją fizyczność i często wynikające z niej ograniczenia. “Ale gruby”, “ale słabeusz”, “jak ona wygląda?”, ale… Ale co Cię to obchodzi? 

Widzą, czy raczej czują zapach papierosów, alkohol, który coraz częściej wjeżdża na Twój stół. 

Widzą kolejne opakowania ciasteczek i chipsów, które znikają. Widzą dziesiąte w tym roku wakacje, nowy dom i drugie auto. Zastanawiają się, skąd masz na to pieniądze? Pewnie zdobywasz je nieuczciwie.

Wolność “free” zamknięte w MYfяeeDOM life to potrzeba bycia wolnym, oraz umiejętność wyboru bycia wolnym i świadomym. To możliwość przeżywania własnego życia w sposób pełny, autentyczny, zgodnie ze swoimi potrzebami. To wyznaczanie własnych zasad i decydowanie, czy poddajesz się swoim niesprzyjającym nawykom z przeszłości. Czy pozwalasz otoczeniu, Twojemu DOM-owi decydować o tym, jak masz żyć. Czy Twoje “ja” ukryte głęboko pod taflą wody, te wszystkie skarby w Tobie zaklęte – na nowo ujrzą światło dzienne? 

#YOURfreeDOM to wybór, działanie i zmiana, która dokonuje się w Tobie, kiedy zaczynasz świadomie decydować. Gdy zaczynasz świadomie realizować swoje cele, marzenia i podążać za wewnętrznym głosem, a nie za schematami, pochodzącymi nawet od najukochańszych Tobie osób. 

Ludzie widzą tylko wierzchołek góry lodowej. Pokaż im to, co chcesz, aby zobaczyli. Twoja praca i cały proces przemiany wynika jednak z tego, co najgłębiej w Tobie ukryte. Nowe “ja”, to na zewnątrz, którego zmiana jest naszym celem – manifestuje się poprzez zmianę nawyków i zachowań w obszarze “ja” i “DOM-u”. 

Dodaj komentarz